Image

fosforlu İkaz Şeritleri

Yangın İkaz Şeritleri

Fosforlu İkaz Şeritleri - Yangın İkaz Şeritleri

Fotolümen Kendiliğinden Işık Veren Şeritler

İnşaat Tabelası

 • Elektrik kesilmeleri veya yangınlar sonucunda ortaya çıkan elektrik kesintilerinde kaçış sistemleri rotası, tehlike içinde bulunan kişiyi kaçınılmaz şekilde binadan çıkmaya yönlendirecek şekilde olmalıdır.

 • Bir yangın durumunda duman yukarı doğru çıkar. Duman çok yükseğe monte edilen acil ışıklandırmaları örtebilir. Fakat şeritler yere yakın monte edildikleri için fark edilmeleri kolaydır. Acil durum yönleri (kaçış yönü) ok veya resimli olarak işaretlenmelidir. Bunlar tehlikeye dikkati hemen çeker. Göz önünde bulunan çıkıntı ve köşeler, sütunlar, panelleri, asansör kabinleri, güvenlik malzemeleri fosforlu ürünlerle donatılmalıdır

 • Photoluminescent ışıldayan malzeme; gelen ışık enerjisini emerek depo eder (15 dakika) ve daha sonra kademeli olarak yansıtır. (4 saat)

 • Doğal ve suni aydınlatma kaynakları, bu malzeme için şarj görevi yapar. Işıkları ve diğer elektrik devrelerinin ani olarak kesilmesi durumunda insanların karanlıkta dişarı çıkmak için yollarını kolayca bulabilmelerini sağlar.

 • TSE İkaz Levhası Yönetmeliği

  ImageTSE Levha Yönetmeliği Renkler ve Teknik Bilgi

  25325 Sayılı Yasa

  Image

  İş Güvenlik İkaz ve Uyarı Levhalarımız 23.12.2003 Tarih ve 25325 Sayılı Resmi Gazete' de Yayınlanan Güvenlik ve Sağlık İşaretleri Yönetmeliğine uygun olarak üretilmektedir. .

  IN/S Safety Sign

  ImageIN/S Safety Sign